Вплив алкоголю на мозок людини

25 Липня 7:29

Вплив алкоголю на мозок людини

 Мета була в тому, щоб дослідити докази на підтримку причинно-наслідкових зв’язків між споживанням алкоголю та рівнем заліза в мозку та з’ясувати, чи є підвищення рівня заліза в мозку потенційним шляхом до когнітивного дефіциту, пов’язаного з алкоголем.

 Спостережні асоціації між маркерами заліза в мозку та вживанням алкоголю (n = 20 729 учасників Біобанку Великобританії) порівнювалися з асоціаціями з генетично передбаченим споживанням алкоголю та розладом вживання алкоголю за результатами 2-вибіркової менделівської рандомізації (MR). На початковому етапі (з 2006 по 2010 рр.) споживання алкоголю реєструвалося за допомогою анкети на сенсорному екрані. Були включені учасники з повними даними. Для визначення вмісту заліза в кожній області мозку (кількісне картування сприйнятливості (QSM) і T2*) і в тканинах печінки (T2*), маркер системного заліза, використовували магнітно-резонансну томографію (9,60 ± 1,10 років після вихідного рівня). Основними результатами були сприйнятливість (χ) і T2*, показники, що використовувалися як показники відкладення заліза. Ділянки мозку, що представляли інтерес, включали путамен, хвостатий відділ, гіпокамп, таламус і чорну субстанцію. Потенційні шляхи до пов’язаного з алкоголем накопичення заліза в мозку через підвищені системні запаси заліза (печінка) були досліджені в аналізі причинного посередництва. Когнітивні функції оцінювали під час сканування та онлайн-спостереження (5,82 ± 0,86 року після вихідного рівня). Виконавчу функцію оцінювали за допомогою тесту на створення слідів, плавний інтелект за допомогою завдань-головоломок, а час реакції – за допомогою завдання на основі карткової гри «Snap».

Висновки

Це дослідження є найбільшим на сьогодні дослідженням помірного споживання алкоголю та гомеостазу заліза. Вживання алкоголю понад 7 одиниць на тиждень пов’язане з підвищенням рівня заліза в мозку. Накопичення заліза є потенційним механізмом погіршення когнітивних функцій, пов’язаного з алкоголем.

 

У 20 965 учасниках когортного дослідження Сполученого Королівства  досліджували взаємозв’язок між споживанням алкоголю за власними даними та рівнем заліза в мозку, виміряним за допомогою магнітно-резонансної томографії.  Вживання алкоголю понад 7 одиниць (56 г) на тиждень було пов’язано з маркерами більш високого вмісту заліза в базальних гангліях, що, у свою чергу, пов’язане з погіршенням когнітивної функції.  Ці результати показують, що помірне споживання алкоголю пов’язане з підвищенням рівня заліза в мозку.

Накопичення  заліза є потенційним механізмом когнітивного погіршення, пов’язаного з алкоголем. Основні обмеження полягають у тому, що зміни в мієліні також можуть змінювати маркери візуалізації

Незрозуміло, як висновки поширюються на інші групи населення.

Детально:

https://doi.org/10.1371/journal.pmed.1004039

https://journals.plos.org/plosmedicine/article?id=10.1371/journal.pmed.1…