Стан психічного здоров’я, пов’язаний із більш високими показниками смертності від раку простати та інших урологічних захворювань

2 Березня 15:50

Стан психічного здоров’я, пов’язаний із більш високими показниками смертності від раку простати та інших урологічних захворювань

Інформація про прес-реліз: Не рецензоване / спостережне дослідження / Люди

Пацієнти з раком передміхурової залози, сечового міхура або нирок мають більший ризик померти, якщо до терапії раку вони мали психіатричну допомогу. Крім того, пацієнти з цими раковими захворюваннями демонструють більший ризик суїциду, ніж загальна популяція, навіть коли дані виправлені для попередньої психіатричної допомоги. Це основні висновки нового дослідження, представленого на конгресі Європейської асоціації урології в Барселоні. Вони підкреслюють необхідність інтеграції психіатричної допомоги в лікування раку.

З’являються нові докази того, що на рівень виживання раку впливає стан психічного здоров’я пацієнта. Ця робота є першою, яка пов’язує виживання урологічного раку з попереднім (протягом 5 років) використанням психіатричних служб, даючи вченим вказівку на стан психічного здоров’я пацієнта до діагностики раку. Це частина більшого дослідження, що розглядає вплив психічного здоров’я на виживання раку.

Що вони зробили?

Команда США та Канади під керівництвом доцента Закарі Клаассена (Центр онкологічних захворювань Джорджії, Огаста, штат Джорджія) ознайомилась із записами про психічне здоров’я 191 068 хворих на урологію з Онтаріо в Канаді (де професор Клаассен був на тимчасовій посаді). Ці пацієнти або страждали від раку простати, сечового міхура або нирок. Потім вони присвоїли кожному пацієнту бал, залежно від того, чи користувалися вони психіатричними послугами протягом попередніх 5 років. 57,1% не користувалися цими послугами, тоді як решта пацієнтів отримували амбулаторне лікування (41,6%), невідкладне лікування (0,84%) або лікарняний стаціонар (0,40%). Пацієнти відповідали 528 387 контрольним пацієнтам, тобто пацієнтам, які не перенесли жодного раку. Повні фігури доступні в доданому рефераті.

Що вони знайшли?

Дослідники встановили, що пацієнти, які раніше лікувалися за станом психічного здоров’я, мали більший ризик померти від раку, ніж ті, хто не лікувався, при цьому ризик смертності збільшувався відповідно до інтенсивності попереднього лікування психічного здоров’я. Наприклад, шанси смертності від раку були в 1,78 рази більшими у пацієнтів, які були госпіталізовані через проблеми з психічним здоров’ям порівняно з контролем (коефіцієнт небезпеки, 1,78).

Закарі Клаассен сказав

«Це перше масштабне дослідження на рівні населення, яке показало, що пацієнти з попередніми проблемами психічного здоров’я мають більший ризик померти від свого раку порівняно з пацієнтами, які не мають історії психічного здоров’я. Ми віримо, що за цим буде кілька факторів, але нам потрібно більше досліджень, щоб зрозуміти причини ».

Другий аналіз розглядав показники самогубств після діагностики та лікування раку простати, сечового міхура чи нирок. Як і інші результати, дослідники виявили, що рівень самогубств зростав після діагностики раку. Професор Клаассен прокоментував:

“Це перше дослідження самогубств на рівні популяції, яке ми змогли налаштувати на попередню психіатричну історію. Ми виявили, що хоча загальний ризик самогубства збільшився приблизно на 16% (HR = 1,16) для пацієнтів, у яких діагностовано ці ракові захворювання, він збільшився приблизно на 39% (HR = 1,39) у пацієнтів, які не мали попереднього психічного анамнезу оздоровче лікування. Це свідчить про те, що діагностика раку має психічне здоров’я пацієнтів.

Загалом, можна сказати, що пацієнти із сечостатевими злоякісними захворюваннями, які користувались психіатричними послугами протягом п’яти років, що призводять до діагностики раку, мають підвищений ризик померти від раку порівняно з пацієнтами з тим же раком, які не зверталися до психіатричної допомоги. Крім того, у цих пацієнтів існує більший ризик самогубства. Точна причина цього взаємозв’язку невідома, проте вона підкреслює важливість виявлення пацієнтів із ризиком та використання мультидисциплінарного підходу (включаючи психо-онкологію) до управління цими пацієнтами. “

«Існує понад 20 досліджень на рівні населення, які дозволяють припустити, що у хворих на рак підвищений ризик самогубств порівняно із загальною сукупністю. Це перше дослідження, яке враховує психіатричний статус до діагностики, і воно підтверджує, що діагноз раку сам по собі є рушійним фактором суїцидального ризику. Враховуючи, що кілька досліджень свідчать про те, що хворі на рак сечового міхура є одними з пацієнтів з найвищим ризиком, у Центрі онкологічних захворювань Грузії ми працюємо над включенням попередніх психіатричних даних про цих пацієнтів, щоб допомогти нам зрозуміти, чи може рання психіатрична допомога допомогти в загальному результаті. Ми вважаємо, що це потрібно загалом враховувати для цих пацієнтів ».

Коментуючи, професор Франческо Монторсі (Мілано), Генеральний секретар з питань науки Європейської асоціації урології, сказав:

«Це велике дослідження показує, що раніше існуючий психічний стан може мати значний вплив на результати раку. Крім того, це показує, що саме діагностика раку може мати залежність від того, чи намагається пацієнт здійснити самогубство. Клінічна спільнота зобов’язана лікувати всього пацієнта, а не лише рак, тому нам потрібно взяти до відома ці висновки та, де можливо, включити відповідні заходи безпеки, щоб врахувати історію психічного здоров’я пацієнта ».

Це незалежний коментар; Професор Монторсі не брав участі в цьому дослідженні.

Ця робота була частково профінансована Університетом Торонто та грантом від Канадської урологічної асоціації / Canadian Urologic Oncology Group / Astellas