Рекомендації Європейської комісії

13 Жовтня 17:30
Рекомендації Європейської комісії, що змінюють життя, для чоловіків, які страждають від раку простати.
Пацієнти з раком передміхурової залози, клініцисти та дослідники спільно схвалили рішення Європейської комісії поширити рекомендації щодо організованих програм скринінгу на рак простати. 20 вересня 2022 року  Комісія опублікувала оновлені рекомендації Ради ЄС щодо скринінгу 2003 року, які додають рак передміхурової залози, легенів і шлунка до списку, на який мають бути спрямовані рекомендації щодо скринінгу на рак (крім молочної залози, колоректального раку та раку шийки матки).
Комісія також зобов’язується підтримувати дослідження скринінгу на рак, зміцнювати співпрацю між державами-членами ЄС і подолати юридичні та технічні бар’єри для обміну даними для підтримки скринінгу.
Тепер державам-членам ЄС належить прийняти ці Рекомендації та швидко впровадити їх серед свого населення, щоб врятувати життя. Це знаменує великий успіх інформаційно-пропагандистської кампанії EAU Policy Office, яка співпрацює з пацієнтами, дослідниками та національними товариствами щодо підвищення обізнаності щодо раннього виявлення раку простати.
Гюнтер Карл, голова Europa Uomo
«Для нас ця рекомендація щодо додавання скринінгу раку передміхурової залози до списку видів раку, які розглядаються в загальноєвропейських рекомендаціях, змінить життя чоловіків, чиє життя постраждало від раку простати. Багато з нас живі та активні лише сьогодні, тому що наші ракові захворювання були виявлені рано за підвищеним рівнем ПСА. Рак простати надто довго був тихим вбивцею. Це також негативно впливає на якість життя багатьох чоловіків та їхніх сімей. Наші опитування пацієнтів показали, що найкращу якість життя отримують чоловіки, які рано виявили рак і яких можна лікувати за допомогою активного спостереження або, якщо їхній рак має вищий ризик, за допомогою активного лікування. Пацієнти з агресивними формами раку, яких виявляють надто пізно, страждатимуть від значно більшої кількості побічних ефектів. Ми раді бачити, що до списку додано рак простати».
Професор Хендрік Ван Поппель, голова політичного офісу Європейської асоціації урологів
«Рак передміхурової залози є найпоширенішою формою чоловічого раку і є серйозним захворюванням, яке вбиває понад 100 000 чоловіків щороку в Європі. Ми дуже раді бачити, що Європейська комісія прийняла такий підхід».
«Тепер ми тісно співпрацюватимемо з нашими національними урологічними товариствами, щоб підтримати їхні національні органи влади у швидкому виконанні цієї рекомендації та сподіваємось, що «поетапний» підхід до впровадження не призведе до непотрібних затримок».
Професор Монік Рубол, головний дослідник Європейського рандомізованого дослідження скринінгу раку простати (ERSPC),
«Докази, отримані на основі більш ніж 20-річних даних, отриманих від ERSPC, показують, що, коли скринінг на основі ПСА добре організований, спостерігається значне зниження смертності. Нові інструменти, які ми маємо під рукою, такі як калькулятори ризику та МРТ, спрощують запобігання надмірному лікуванню та надмірній діагностиці, що раніше було аргументом проти скринінгу раку простати. Ця рекомендація, прийнята на основі думки головних наукових консультантів Комісії, є справжньою віхою – це означало б, що ми можемо рухатися вперед із впровадженням якісних програм скринінгу в Європі, що призведе до зменшення смертей від раку простати та кращої якості життя для тих, хто торкнувся цього стану».
Шуляк О.В.