Рак простати на EAU 2023

12 Березня 8:16

Дослідження показують, що відстрочка лікування локалізованого раку простати не підвищує ризик смертності

Активне спостереження за раком передміхурової залози має такі ж високі показники виживання після 15 років, як променева терапія або хірургічне втручання, повідомляє найбільше дослідження такого роду на сьогодні у 2023 р .

Останні результати дослідження ProtecT представлені  на конгресі Європейської асоціації урологів (EAU) у Мілані та опубліковані в журналі New England Journal of Medicine. Незважаючи на те, що чоловіки, які перебувають на активному моніторингу, що передбачає регулярні тести для перевірки раку, частіше спостерігають прогресування або поширення раку, ніж ті, хто отримує променеву терапію чи хірургічне втручання, це не зменшує ймовірність їхнього виживання.

Досkідження також виявило, що негативний вплив променевої терапії та хірургічного втручання на сечовивідну та статеву функцію зберігається набагато довше, ніж вважалося раніше, – до 12 років.

За словами провідного дослідника, професора Фредді Хемді з Оксфордського університету, результати показують, що  з рішенням щодо лікування після діагностики локалізованого раку передміхурової залози низького та середнього ризику не потрібно поспішати.

«Очевидно, що, на відміну від багатьох інших видів раку, діагноз раку передміхурової залози не повинен бути приводом для паніки або поспішного прийняття рішень», — сказав він. «Пацієнти та клініцисти можуть і повинні не поспішати, щоб зважити користь і можливу шкоду від різних методів лікування, знаючи, що це не вплине негативно на їхнє виживання».

Дослідження, що фінансується Національним інститутом досліджень охорони здоров’я та догляду, проводилося під керівництвом дослідників з Оксфордського та Брістольського університетів у дев’яти центрах Великої Британії та є найтривалішим дослідженням такого роду. Це перше дослідження, що повністю оцінює три основні варіанти лікування: активний моніторинг, хірургічне втручання (радикальна простатектомія) і променеву терапію гормонами для чоловіків з локалізованим раком простати.

Ясно, що ми все ще недостатньо знаємо про біологію цієї хвороби, щоб визначити, які види раку будуть найагресивнішими, і терміново необхідні додаткові дослідження.

https://uroweb.org/education-events/38th-annual-eau-congress

Шуляк О.