Конгрес Європейської асоціації урологів EAU21

17 Січня 22:07
Конгрес Європейської асоціації урологів EAU21
 
Налаштування VR може зменшити біль під час неприємної медичної процедури
 
     Нове дослідження показало, що занурення в приголомшливий «віртуальний» ландшафт може зменшити біль, викликаний незручними медичними процедурами. У дослідженні порівнювали пацієнтів з або без гарнітур віртуальної реальності (VR), які мають жорсткі цистоскопії, де жорсткий телескоп вставляється через уретру в сечовий міхур.
      Дослідження представлено  на конгресі Європейської асоціації урологів EAU21. Діагностика та лікування раку сечового міхура зазвичай вимагає перевірки сечового міхура за допомогою цистоскопії, яка сприймається пацієнтами як неприємна і болюча.
Деякі пацієнти уникають подальшого спостереження і в результаті страждають від неконтрольованого і незворотного розвитку захворювання. Можлива гнучка цистоскопія, яка є менш болючою, але певні методи лікування можна проводити лише за допомогою жорсткої цистоскопії. Під місцевою анестезією можна проводити жорстку цистоскопію. Його також можна виконувати як під загальною, так і під спинномозковою анестезією, але ці процедури несуть додатковий ризик ускладнень. У деяких галузях медицини було показано, що VR є ефективним засобом знеболення; наприклад, у хворих з опіками під час зміни пов’язки. У цих програмах пацієнти, як правило, стоять у вертикальному положенні, а досвід VR інтерактивний.
 
Доктор Войцех Краєвський та його колеги з Вроцлавського медичного університету в Польщі взяли  103 пацієнтів із середнім віком 66 років, які були зараховані для жорсткої цистоскопії лише під місцевою внутрішньоуретральною анестезією. Деякі з них були для першої діагностики, а інші потребували подальшого спостереження, переживши процедуру в минулому.
Особи були рандомізовані для проходження класичної цистоскопії або процедури за допомогою VR-окулярів і навушників із зображенням водоспаду Скогафосс в Ісландії. Перед процедурою пацієнтів запитували про рівень страху та заповнювали анкету щодо тривоги та депресії.
Під час цистоскопії команда вимірювала кров’яний тиск, насичення киснем і частоту серцевих скорочень у пацієнтів, а також проводила спостереження, пов’язані з болем, використовуючи показник FLACC – спостереження за обличчям, ногами, втіхою та криком – який використовується у дітей, але тут коригується. для дорослих. Після процедури пацієнтів також попросили оцінити відчуття болю та нудоту, пов’язані з цистоскопією. Оцінки за шкалою болю були нижчими в групі VR, ніж у контрольній групі, і хоча нудота і запаморочення були вищими з навушниками та окулярами, пацієнти вважали це терпимим, і в результаті жодних процедур не довелося припиняти.
Артеріальний тиск і частота серцевих скорочень підвищилися у всіх пацієнтів під час процедури, але менше в групі VR. Насичення киснем залишалося стабільним, але ці вимірювання менш надійні, оскільки маски були введені під час випробування, коли почалася пандемія COVID-19.
Результати були однаковими для чоловіків, жінок, першої та наступної цистоскопії, і дослідники вважають, що ця технологія може бути використана для інших незручних або болючих процедур, щоб зменшити біль у пацієнта.
Доктор Краєвський каже: « Я і мої колеги прагнули знайти нові способи зробити їх комфортнішими і бачили технологію VR, яка використовується для молодших пацієнтів для полегшення болю інтерактивними способами. У цьому випадку ми хотіли спробувати представити заспокійливий образ, який більше підходить для пацієнтів старшого віку, і подивитися, чи зможемо ми краще підтримувати їх під час процедур». «Пацієнти повідомляли про менший біль, і це також знайшло відображення в наших спостереженнях за їхнім досвідом. VR, безумовно, є варіантом для зменшення болю при цистоскопії, і ми вивчаємо, чи матиме він такий самий ефект при інших медичних втручаннях, таких як літотрипсія для розщеплення каменів у нирках або біопсія простати».
 
Матеріал підготував Шуляк О.