EAU 2023 Milano

11 Березня 7:13

Уролог чоловік чи жінка?

Урологія включає в себе деякі з найінтимніших захворювань, але пацієнти не завжди віддають перевагу лікуванню в уролога своєї статі, виявили нові дослідження. У деяких ситуаціях чоловіки та жінки віддадуть перевагу чоловікові-урологу, але в інших – якщо у них, наприклад, хворобливий стан – і чоловіки, і жінки віддадуть перевагу лікуванню лікаря-жінки. Дослідження, проведене дослідниками з Університетської лікарні Мюнхена, представлено сьогодні на конгресі Європейської асоціації урологів (EAU) у Мілані.

На основі опитування понад 1000 пацієнтів команда виявила, що приблизно дві третини пацієнтів висловили певну перевагу щодо статі свого уролога. Провідний дослідник доктор Олександр Тамалунас з Університетської лікарні Мюнхена сказав: «Попередні дослідження, включаючи опитування, яке ми проводили кілька років тому, виявили, що лише близько третини пацієнтів мають перевагу щодо того, чи є їхній уролог чоловіком чи жінкою. Але ці результати базувалися на одному питанні на тему. «Наше нещодавнє дослідження має більш детальний характер: ми розглядаємо, чи приписують пацієнти різні навички певній статі або яким буде їхній вибір залежно від власних симптомів або в певних ситуаціях. Це призводить до набагато більшої кількості тих, хто висловлює перевагу».

Дослідження проаналізувало анкети 1012 пацієнтів, які відвідували лікарню протягом 2021 року, приблизно три чверті з яких були чоловіками та трохи менше чверті жінками. Троє пацієнтів були небінарними — цього недостатньо, щоб дозволити дослідникам зробити статистично значущі висновки щодо переваг цієї групи. Когорта включала пацієнтів різного віку, хоча більшість із них старше 60 років, із різним освітнім та економічним статусом. Пацієнтів лікували від різних станів, і їх запитували про вплив цих захворювань на їхнє життя, а також про те, чи відчувають вони, що уролог чоловік чи жінка краще їх зрозуміє. Загалом дві третини пацієнтів висловили перевагу урологу певної статі принаймні в одному сценарії — це вдвічі більше, ніж у попередніх дослідженнях. Загалом там, де пацієнти віддавали перевагу, це було урологу своєї статі. Однак були певні сценарії, коли це не справджувалося. І чоловіки, і жінки воліли відвідувати чоловічого уролога, коли їхні стани були або: незручними; обмежують свою повсякденну діяльність; або викликав у них занепокоєння чи незручності. Проте пацієнти як чоловіки, так і жінки з будь-яким станом із хворобливими симптомами частіше обирали жіночого уролога. І під час консультацій, і під час операції близько третини пацієнтів віддали перевагу певній статі. З них розподіл був приблизно 60:40 на користь чоловіка-уролога для консультацій, але це змінилося на 80:20 для операцій. Чоловіки частіше вважали, що чоловіки-урологи мають більше практичних навичок, ніж жінки, тоді як жінки частіше вважали, що жінка-уролог була б більш чуйною. І чоловіки, і жінки сказали, що урологи їхньої статі краще розумітимуть їхнє тіло та що з ними буде легше говорити про їхній стан. Урологія залишається професією, в якій домінують чоловіки, але це дослідження підкреслює потребу в більш рівному поєднанні клініцистів чоловіків і жінок, кажуть дослідники.

Університетська лікарня Мюнхена має рівну кількість лікарів-чоловіків і жінок в урологічному відділенні, але це не у всіх лікарнях, за словами доктора Тамалунаса. «Урологія пов’язана з дуже делікатними питаннями, такими як еректильна дисфункція, нетримання сечі та інфекції статевих органів, і ці стани є дуже особистими та іноді викликають у пацієнтів незручність», — сказав він. «Пацієнтам вже буде важко відкрито говорити з урологами про ці захворювання, і це може посилюватися культурними особливостями в деяких спільнотах. Життєво важливо, щоб будь-які додаткові бар’єри, які ми можемо контролювати, – наприклад, стать консультанта – були усунені, і для цього нам потрібно заохочувати та підтримувати більше жінок у цій професії».

За словами доктора Карме Мір Маресма з Офісу  EAU, ці висновки підтверджують її власний досвід. «Уподобання пацієнтів щодо свого уролога, як правило, залежить від їхнього стану», — сказала вона. «Я в основному лікую пацієнтів з онкологічними захворюваннями, які часто дуже хворі, і їм зазвичай байдужа стать того, хто їх лікує, якщо вони мають високу кваліфікацію. Пацієнти зі станами, які не загрожують життю, можуть з більшою ймовірністю висловити перевагу. «Однак, ймовірно, також діють культурні чинники, і було б цікаво побачити, як це дослідження повторюється в інших країнах, щоб зрозуміти їхній вплив. «Урологія стає все більш гендерно збалансованою, з відносно рівною кількістю чоловіків і жінок. Незважаючи на те, що більшість керівних посад все ще займають чоловіки,Я думаю, що це зміниться протягом наступних десяти років».

https://uroweb.org/education-events/38th-annual-eau-congress

Шуляк О.