Бактеріальний склад сечі у пацієнтів із сечокам’яною хворобою

26 Грудня 13:48
Бактеріальний склад сечі у пацієнтів із сечокам’яною хворобою має гендерні відмінності.
 
У новому дослідженні виявлено гендерні відмінності у бактеріальному складі сечі у пацієнтів із сечокам’яною хворобою. Як відомо, у пацієнтів із сечокам’яною хворобою ризик інфекції сечових шляхів вищий, ніж у пацієнтів без неї. У медичній літературі немає достатньо інформації про те, чи є гендерні відмінності у властивостях та профілях резистентності сечі у пацієнтів із сечокам’яною хворобою. У новому дослідженні вчені вивчали гендерні відмінності у бактеріологічному спектрі сечі та чутливість до антибіотиків мікроорганізмів у пацієнтів із СКХ, а також детально розглянули призначену антибактеріальну терапію.
Дослідники з Китаю ретроспективно зібрали дані про результати бактеріологічного посіву сечі пацієнтів з СКХ у період із березня 2014 року до грудня 2018 року. У результаті було виділено 359 штамів від 335 пацієнтів, їх жінок було 191 (57%) , а чоловіків 144 (43%).
З виділених штамів переважала E. Coli в обох групах, але з більшою поширеністю у жінок (53%), ніж у чоловіків (26,6%, p < 0,001), далі слідувала E. faecalis з вищою частотою народження чоловіків (15 ,6%), ніж у жінок (2,9%) (p<0,001).
В основних грам-негативних бактерій (E. Coli, K. pneumoniae) спостерігалася висока чутливість до цефоперазону/сульбактаму, цефотетану, піперациліну/тазобактаму та амікацину.
У той же час, в обох групах спостерігалася висока стійкість бактерій до пеніциліну, тетрацикліну та ванкоміцину.
Грам-позитивні культури (E. faecalis and E. faecium) продемонстрували високу чутливість до гентаміцину та ванкоміцину в обох групах.
Крім того, патогенні мікроорганізми з посівів сечі жінок з СКХ були в цілому більш чутливі до протимікробних препаратів, ніж у чоловіків.
 
Таким чином, на підставі даних дослідження можна зробити висновок, що патогенна флора та її чутливість до антимікробних препаратів у пацієнтів із СКХ має гендерні відмінності. З метою профілактики полівалентної антибіотикорезистентності у клінічній практиці слід використовувати антибіотики з високою чутливістю до них патогенної флори залежно від статі.
 
Джерело: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34854120/