Засідання Робочої групи з питань зміцнення Конвенції про заборону біологічної та токсинної зброї

18 Вересня 7:27

Засідання Робочої групи з питань зміцнення Конвенції про заборону біологічної та токсинної зброї

Директор ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України», професор, член-кореспондент НАМН України Задорожна Вікторія Іванівна взяла участь у засіданні Робочої групи з питань зміцнення Конвенції про заборону біологічної та токсинної зброї (КБТЗ), у складі делегації від України, яке проходило 7-18 серпня 2023р. в Женеві (Швейцарія).

В умовах російської агресії Україна продовжує докладати всіх зусиль для забезпечення функціонування міжнародної системи біобезпеки.

Українська делегація зробила заяви з усіх пунктів порядку денного, зокрема, створення механізму з питань міжнародного співробітництва і надання допомоги в рамках КБТЗ, розвитку науково-технічного співробітництва у сфері біобезпеки та біозахисту, а також національної імплементації Конвенції, зокрема, щодо вдосконалення українського законодавства з біозахисту та біобезпеки в умовах триваючої російської агресії проти України.

Делегація України також представила Робочий документ на тему: «Удосконалення національної системи біологічної безпеки та біологічного захисту, як елемент зміцнення Конвенції», в якому зосереджено увагу на:

– нових викликах, пов’язаних із порушенням епідемічного благополуччя населення та функціонування системи біобезпеки внаслідок збройної агресії рф проти України;

– необхідності створення групи висококваліфікованих науковців у сфері біобезпеки, яких Конвенція могла б залучати до професійного прогнозування, визначення ризиків та ідентифікації потенційних біозагроз у різних регіонах світу.

У своїх виступах глава делегації О.Соловйов:

– жорстко засудив російську збройну агресію проти України та підрив росією у червні ц.р. дамби Каховської ГЕС, підкресливши, що не лише прямий біотероризм може стати причиною біозагрози, але й воєнний тероризм, ризик якого за масштабами і наслідками може бути непередбачуваним;

– привернув увагу присутніх до загрози в результаті злочинних дій російської федерації подальшого інфікування людей, епідемічних спалахів та епідемій, зокрема й віддалених в часі в залежності від інкубаційного періоду тієї чи іншої інфекції (холери, лептоспірозу, туляремії тощо), а також руйнування захоронень тварин, які загинули від сибірки;

– висловив необхідність розробки механізмів, спрямованих на зміцнення Конвенції, в тому числі запобігання ризикам подвійного використання наукових досліджень у галузі біобезпеки та біозахисту.

Відчайдушні спроби представників путінського режиму перетворити майданчик Робочої групи з посилення КБТЗ на театр поширення наративів кремлівської дезінформації та нових безпідставних звинувачень стосовно нібито розробки за допомогою США біологічної зброї на території України не знайшли свого глядача. Набридло міжнародному співтовариству замість ведення серйозних професійних дискусій слухати байки про «бойових комарів».

Інформація надана ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України»