Європейська асоціація урологів (EAU)-2022

25 Серпня 7:26

Європейська асоціація урологів (EAU)-2022

 

Рекомендації охоплюють більшість аспектів СКХ, що все ще є причиною значної захворюваності незважаючи на технічний і науковий прогрес. Кожного року міжнародна група клініцистів с експертизи з сечокам’яної хвороби ретельно вивчає наявні докази, обговорює оновлення настанов та визначає сфери, які потребують більш детального аналізу та оновлення.

 Мета методичних рекомендацій – допомогти урологам оцінювати лікування на основі доказів. Повний текст версії настанов є в Інтернеті та може можна отримати доступ через веб-сайт EAU: www.uroweb. org/guidelines/urolithiasis. Скорочена версія призначений як короткий довідковий документ (EAU Pocket Guidelines) також доступний як у друкованому вигляді, так і у вигляді додаток для пристроїв iOS і Android.

У 2022 р з’явилися два нових розділа, а саме додано: радіаційне опромінення та захист під час ендоурології та спостереження за відходженням каміння. По всьому тексту уривки про найкращі клінічні результати  використання різних втручань є додано до відповідних розділів. На додаток, була переглянута ретельна медикаментозна експульсивна терапія та рекомендації щодо каменів у сечовому міхурі (раніше окремий документ), було інтегровано в це текст.

Цього року також додано чотири нові алгоритми: • Тривалість спостереження за пацієнтами з сечовими каменями після втручань • Консенсус щодо частоти спостереження та візуалізації  після лікування • Алгоритм діагностики кальцієво-оксалатних каменів  • Алгоритм діагностики сечокислих каменів

 Нові розділи

Опромінення та захист при ендоурології є пов’язаними з високим рівнем іонізуючого випромінювання і впливом на пацієнтів. Наразі досліджень немає з приводу оцінки тривалості радіаційного опромінення каменю і подальшого ризику розвитку злоякісної пухлини.

Радіаційне опромінення ендоурологами було широко вивчено, але немає досліджень, які б оцінювали ризик виникнення злоякісних новоутворень, викликаних радіацією, в урологів або під час операцій працівників операційного блоку.

Поточні дані пацієнтів, які отримали опромінення, ретроспективні епідеміологічні дані про мед. дослідження впливу та моделювання свідчать про вік і дозозалежний ризик вторинної злоякісності від іонізуючего випромінювання.

Міжнародна комісія з питань Радіологічний захисту (ICRP) рекомендує  максимальне річне професійне опромінення 50 мЗв. Однак існування ризику виникнення злоякісної пухлини, спричиненої радіацією дотримується стохастичної моделі без відомого безпечного порогу опромінення. Беручи це до уваги, а також тривалість кар’єри уролога, верхня межа в 50 мЗв все ще викликає серйозне занепокоєння.

Детальна інформація:

https://uroweb.org

https://virtual.uroweb.org/resource-centre/EAU22?

Шуляк О.