Вплив статичного електричного поля на синтез тестостерону в клітинах Лейдіга

12 Липня 9:20

Вплив статичного електричного поля на синтез тестостерону в клітинах Лейдіга

Вчені виявили, що зниження експресії мРНК і деяких білків сприяє зниженню вироблення прегненолона. Це, в свою чергу, сприяє пригніченню синтезу тестостерону. Сучасний спосіб життя призводить до необхідності вироблення і передачі на відстань великої кількості електроенергії. Внаслідок цього велика кількість людей живе в безпосередній близькості від ліній електропередачі високої потужності (понад 110 кВ). Тому вплив електричного поля на здоров’я (зокрема, на репродуктивну систему людини) регулярно привертає увагу громадськості.

Раніше було показано, що змінюється в часі вплив електромагнітного поля може порушити секрецію тестостерону. Щоб вивчити вплив постійного електричного поля на синтез тестостерону, мишей-самців постійно (24 години / день) протягом 28 днів піддавали дії статичного електричного поля 56,3 ± 1,4 кВ / м.

Результати показали, що на 3-й день впливу і на 7-й день після припинення впливу протягом 28 днів рівень тестостерону в сироватці крові і показники окисного стресу в яєчках суттєво не змінилися. На 28-й день впливу рівні тестостерону в сироватці крові, активність тестикулярной глутатіонпероксидази (GSH-Px), рівні мРНК і тестікулярних білків StAR, PBR, CYP11A1 значно знизилися, а вміст малонового діальдегіду в яєчках (MDA) значно збільшилася. Тим часом в ліпідних краплях клітин Лейдіга з’явилися електронно-щільні краї і вакуолі.

Розрив між внутрішньою (IMM) і зовнішньої мітохондріальної мембраною (OMM) збільшився, що може викликати набухання мітохондрій, розрив і дефіцит мітохондріальних мембран. Аналіз показав, що окислювальний стрес в яєчках може викликати пошкодження мітохондріальної структури в клітинах Лейдіга, що знижує швидкість транспорту холестерину з цитоплазми в мітохондрії. Оскільки холестерин є необхідним попередником синтезу тестостерону, останній був припинений. Зниження рівнів експресії мРНК і білка StAR і PBR в яєчках може знизити рівень холестерину, що транспортується з OMM в IMM.

Таким чином, зниження рівнів експресії мРНК і білка CYP11A1 може знизити кількість прегненолона і, отже, придушувати його синтез.

Джерело: Di G. et al. Testosterone synthesis in testicular Leydig cells after long-term exposure to a static electric field (SEF) // Toxicology. Toxicology, 2021. Vol. 458. P. 152836.

Підготував О,Шуляк