Скринінг РПЗ 2023

17 Червня 13:01

Рак передміхурової залози є основною причиною смертності від раку серед чоловіків у Північній та Західній Європі, посідаючи перші два місця у відповідних регіонах. Це найпоширеніший рак серед чоловіків у Європі з серйозними наслідками для системи охорони здоров’я.

Щороку близько 450 000 європейських чоловіків діагностують рак простати. Запізніла діагностика може призвести до більш високого рівня метастазування захворювання, яке є хворобливим станом, який збігається з високим рівнем смертності та тривалим негативним впливом на якість життя.

Було показано, що організований повторний скринінг призводить до раннього виявлення, що може зменшити страждання та смерть від раку простати. Сучасні інструменти та стратегії можуть оптимізувати процес виявлення раку, коли він становить загрозу для пацієнта.

Завдання проекту PRAISE-U

У прямому партнерстві з мережею членів консорціуму PRAISE-U працює над заохоченням раннього виявлення та діагностики раку передміхурової залози в країнах-членах ЄС шляхом інтелектуального раннього виявлення та стимулює впровадження програм раннього виявлення в державах-членах. Шляхом узгодження протоколів і рекомендацій у державах-членах і надання можливості збору й аналізу відповідних даних проект спрямований на зниження захворюваності та смертності від раку передміхурової залози в Європі за допомогою індивідуальних програм скринінгу, заснованих на оцінці ризику.