Рекомбінантна вакцина проти білку дефенсину 1 знижує фертильність у мишей-самців

8 Травня 10:23

Рекомбінантна ДНК-вакцина, яка націлена на Bin1b, може помітно знизити фертильність у самців мишей, забезпечуючи альтернативний підхід до контролю над народжуваністю. В даний час не існує клінічно схвалених пероральних контрацептивів для чоловіків, які були б ефективні і безпечні для тривалого використання. Антіфертільна вакцина є потенційною альтернативою для задоволення гострої потреби в контролі над народжуваністю, а вибір відповідних антигенів-мішеней і підвищення їх імунітету мають вирішальне значення для успіху цього нового підходу. Пептид Bin1b (SPAG11), член білка сімейства β-дефенсину, специфічно експресується і секретується епітеліальними клітинами в голівці придатка яєчка.

Bin1b може активувати незрілі сперматозоїди і вважається ідеальним і потенційним антигеном-мішенню для контролю над народжуваністю. Щоб вивчити антіфертільний ефект ДНК-вакцини з використанням Bin1b в якості цільового антигену, кон’югованого з компонентом комплементу 3d (C3d) для збільшення інтенсивності імунної відповіді, вчені сконструювали новий рекомбінантний еукаріотичний вектор, що містить послідовність злитого гена фрагмента Bin1b в тандемі з трьома копіями C3d (C3d3 ) (pSG.SS.C3d3.YL.Bin1b).

Правильна експресія білку Bin1b-C3d3 була підтверджена в трансфікованих клітинах HEK293. Плодючість імунізованих мишей визначали за допомогою експерименту при спарюванні і тесту рухливості сперматозоїдів. Титри антитіл проти Bin1b в сироватці досліджували за допомогою аналізів ELISA. Зв’язує активність фрагменту C3d3 злитого білку була підтверджена в клітинах Raji, що експресують рецептор C3d, і в проточному цітометрічесному аналізі. Результати показали, що імунізація рекомбінантної ДНК-вакциною pSG.SS.C3d3.YL.Bin1b значно знижує як рухливість сперматозоїдів, так і фертильність у самців мишей. Результати ELISA показали, що титри IgG проти Bin1b в сироватках імунізованих мишей помітно збільшуються в процесі імунізації.

Крім того, антіфертільний ефект pSG.SS.C3d3.YL.Bin1b був значно краще, ніж ефект ДНК-вакцини pSG.SS.YL.Bin1b, і призводив до більш високих титрів антитіл проти Bin1b. Ці дані показують, що імунізація специфічної ДНК-вакциною може помітно знизити фертильність у самців мишей.

 B. Zhou et al., “Reduction of fertility in male mice immunised with pSG.SS.C3d3.YL.Bin1b recombinant vaccine,” Eur. J. Contracept. Reprod. Heal. Care, vol. 20, no. 5, pp. 372-378, Sep. 2015-го, doi: 10.3109 / 13625187.2015.1021771.