Рак статевого члена і яєчок на EAU 2023

20 Березня 9:41

Дослідження мікрооточення пухлини EAU 2023

Тематична сесія «Гарячі дебати щодо раку статевого члена та яєчок» надала учасникам важливу інформацію про  виклики та стратегії лікування раку статевого члена та яєчок. Голови д-р Оскар Брауер (Нідерланди) і професор Девід Нікол (Велика Британія) вели сесію.

Під час  дебатів під назвою «Подолання хіміорезистентності при рідкісних видах раку статевих органів: що чекає попереду у вивченні мікрооточення пухлини», спікери доктор Джад Чахуд (США) і професор Даніель Неттерсхайм (Німеччина) запропонували оновлену інформацію про рак статевого члена. Обидва надали попередньо записані доповіді, оскільки не змогли відвідати конгрес на місці. У своїй  лекції про рак статевого члена доктор Чахуд пояснив стратегію подолання хіміорезистентності при раку статевого члена.

Перший крок, який передбачає наступне:

Визначення механізму та маркерів хіміотерапії та імунної відповіді/резистентності

Визначення нових терапевтичних мішеней для імунної терапії, таргетної терапії, кон’югатів антитіл і ліків (ADC) і терапії химерним антигенним рецептором (CAR)-T-клітинами

 Створення тканини для майбутніх експериментів і випробувань TIL (лімфоцити, що інфільтрують пухлину).

Наступний крок, який включає вивчення механізму хіміотерапії та імунної резистентності; перевірку терапевтичних цілей ADC та імунної комбінації; та перевірку активності клітинної терапії.

Третій крок передбачає спільні багатоцентрові клінічні випробування з інтелектуальною кореляційною роботою.

«Нам потрібно оптимізувати наші знання та усунути прогалини в знаннях, щоб оцінити й розглянути можливість відкриття нових випробувань із застосуванням різних препаратів і методів лікування, а також вчитися на цих випробуваннях», — заявив д-р Чахуд.

У наступній презентації про пухлини зародкових клітин професор Неттерсхайм поділився тим, що були ідентифіковані загальні мутації, які в основному є ампліфікаціями, пов’язаними з сигнальними молекулами FGF (фактора росту фібробластів).

Він додав, що також були визначені передбачувані епігенетичні та рідкісні біомаркери, а також загальні механізми резистентності до терапії, пов’язані зі злоякісними новоутвореннями соматичного типу (STM).

Професор Неттерсхайм  заявив, що на основі даних про протеоми та метилювання ДНК було виявлено, що STM типу карциноми більше схожі на пухлини жовткового мішка, тоді як STM типу саркоми більше схожі на тератоми.

Щоб (повторно) переглянути повні презентації під час цієї тематичної сесії, відвідайте EAU On Demand на віртуальній платформі.

Шуляк О.