Найкраще на EAU23

29 Березня 14:44

Найкраще на EAU23

Найбільша урологічна подія року в Європі, 38-й щорічний конгрес EAU (EAU23), завершилася спеціальною сесією, на якій були висвітлені ключові висновки EAU23.

Сесія «Найкраще з EAU23: повідомлення, які можна взяти додому» під керівництвом голови Офісу наукового конгресу професора Пітера Альберса (DE) і голови молодих академічних урологів доктора Хуана Гомеса Ріваса (ES) поширювала ключові дослідження та технологічні оновлення.

 Рак простати (РПЗ)

 Професор Арно Віллерс (Франція) процитував результати реферату A0370: Роль циркулюючої мРНК PSMA на основі пухлинних клітин у локалізованому або локально поширеному раку простати.

У статті оцінювалося, чи можуть інформаційні РНК (мРНК)  на основі циркулюючих пухлинних клітин (СТС) передбачити біохімічний рецидив (БХР) після радикальної простатектомії (РП) при локалізованому РПЗ. У документі зазначено, що кількісно визначена експресія гена PSMA в CTC може бути використана як корисний маркер для прогнозування BХР після PП. Підрахунок CTC і швидкість виявлення експресії мРНК PSMA збільшилися для більш агресивного РПЗ.

Раннє виявлення РПЗ 

Професор Віллерс сказав, що ще у вересні 2022 року під час сесії про вплив рекомендацій Європейської комісії професор Хайн ван Поппель (Белія) заявив, що організований скринінг на РПЗ, адаптований до ризику, наразі майже неможливо зупинити. Цього року на EAU23 пані Рене Гогенхаут (Нідерланди) сказала, що найкращий метод стратифікації ризику перед біопсією вже добре встановлений. Вона підкреслила, що важливо розірвати зв’язок між простатоспецифічним антигеном (ПСА) і негайними біопсіями. Узгоджений шлях скринінгу є ключовим питанням для країн-членів ЄС.

Крім того, професор Віллерс також обговорив анотацію A0894: Популяційне організоване тестування на рак простати