НОВИЙ І ШВИДКИЙ ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ аналізу еякуляту

1 Травня 12:37

 Вчені виявили новий метод оцінки фрагментації ДНК сперматозоїдів, який може сприяти поліпшенню діагностики чоловічого безпліддя.

При діагностиці чоловічого безпліддя оцінюється ряд характеристик сперматозоїдів. Цілісність структури ДНК сперматозоїдів стала одним з найбільш обговорюваних і багатообіцяючих біомаркерів для оцінки чоловічої фертильності. Однак, не тільки вона важлива для метаболізму, а й правильна зміна динаміки мембрани необхідна для успішного злиття чоловічих і жіночих статевих клітин. Таким чином, цілісність і функціональна активність мембрани сперматозоїдів мають фундаментальне значення в процесі запліднення, і оцінка функції мембран може бути корисним індикатором запліднюючого потенціалу сперматозоїдів.

Проте, простий в застосуванні метод, що дозволяє оцінити фрагментацію ДНК в живій фракції сперматозоїдів, залишається важкодосяжним, що не дозволяє повністю застосувати цей параметр в клінічних умовах. Щоб затвердити новий метод спільного фарбування для аналізу фрагментації ДНК в сперматозоїдах з неушкодженою мембраною, вчені використовували зразки статевих клітин з нормозоосперміей. Спільне фарбування складалося з акридинового оранжевого і спеціального фарбування для виявлення живих клітин до фіксації препарату (LIVE / DEAD ™) Крім того, точність методу була перевірена шляхом оцінки зразків, приготованих з різною кількістю пошкоджень мембрани і ДНК (20, 40, 60, 80 і 100%). За результатами дослідження не спостерігалося значних відмінностей між новим методом фарбування і встановленими раніше процедурами фарбування. Більш того, при аналізі зразків відомої цілісності мембрани і пошкоджень ДНК були отримані високі значення коефіцієнта детермінації. Одночасний аналіз цілісності мембрани сперматозоїдів і фрагментації ядерної ДНК дозволив проаналізувати чотири категорії сперматозоїдів і, таким чином, оцінити частку непошкоджених мембран сперматозоїдів з порушеною цілісністю ДНК.

Новий метод може надати клінічно значиму інформацію про фрагментацію ДНК в сперматозоїдах з неушкодженою мембраною. Таким чином, він може поліпшити діагностику чоловічого безпліддя і дати можливість краще зрозуміти дисфункцію сперматогенезу.

R. Da Costa, K. Redmann, and S. Schlatt, “Simultaneous detection of sperm membrane integrity and DNA fragmentation by flow cytometry: a novel and rapid tool for sperm analysis,” Andrology, p. andr.13017, Apr. 2021, doi: 10.1111 / andr.13017