НОВІ біомаркери ИНФЕКЦИЙ сечових шляхів

18 Червня 20:27

 Сироваткові інтерлейкіни-6 і -8 є чутливими біомаркерами ІСШ і можуть відрізняти інфекції верхніх шляхів від нижніх. Пієлонефрит є найбільш поширеною інфекцією сечостатевих шляхів  у дітей і підлітків, яка може викликати ниркову недостатність при відсутності своєчасної діагностики та лікування на ранніх стадіях. Хоча сцинтиграфія нирок з димеркаптобурштиновою кислотою (DMSA) є золотим діагностичним стандартом, вона доступна далеко не скрізь. В останні роки з’явилося безліч нових біомаркерів ІСШ, здатних ідентифікувати інфекції верхніх (пієлонефрит) та нижніх сечовивідних шляхів (цистит). З них більш специфічними і чутливими маркерами запалення і раннього виявлення гострого пієлонефриту є інтерлейкін 6 (IL-6) та інтерлейкін 8 (IL-8) в сироватці та сечі. Тому, вчені вирішили дослідити їх ефективність в диференціюванні ІСШ. Сироваткові рівні IL-6 і IL-8 були виміряні у 57 дітей з недавно діагностованою нелікованою ІСШ, підтвердженої позитивним посівом сечі.

У всіх дітей було проведено сканування з DMSA, щоб визначити, чи можна використовувати сироваткові інтерлейкіни в якості маркера для прогнозування інфекції верхніх від інфекції нижніх шляхів. IL-6 і IL-8 визначали методом імуноферментного аналізу. Результати показали, що 24 пацієнта (42%) мали ниркові паренхіматозні ураження при скануванні з DMSA.

Пацієнти з аномальним DMSA мали значно вищі рівні IL-6 і IL-8 в сироватці в порівнянні з пацієнтами з нормальними результатами сканування. Пієлонефрит найчастіше зустрічався у дітей молодше 20 місяців (n = 36, 63%, p <0,005) і частіше у дівчаток (n = 36, 63%, р = 0,005). Сироватковий IL-6 мав чутливість 67,3% і специфічність 63,0%, а сироватковий IL-8 мав чутливість 80,1% і специфічність 73,5% в диференціальної діагностики пієлонефриту і циститу (р = 0,03). Це дослідження передбачає, що IL-6 і IL-8 є чутливими біомаркерами ІСШ, які можуть диференціювати гострий пієлонефрит від інфекцій нижніх сечових шляхів у дітей з недавно діагностованими лікувалися ІСШ. Вимірювання сироваткового IL-6 і IL-8 може бути корисним тестом для діагностики та виявлення локалізації ІСШ, особливо у немовлят з групи високого ризику.

Джерело: M. Mazaheri, “Serum Interleukin-6 and Interleukin-8 are Sensitive Markers for Early Detection of Pyelonephritis and Its Prevention to Progression to Chronic Kidney Disease,” Int. J. Prev. Med., Vol. 12, no. 1, Jan. 2021, doi: 10.4103 / ijpvm.IJPVM_50_19.