РОМАЩЕНКО ОКСАНА ВАСИЛІВНА

Доктор медичних наук, професор, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, жіночий сексопатолог

Головний науковий співробітник відділу відновної урології та новітніх технологій
Ромащенко Оксана Василівна

Адреса:

Україна, Київ, вул. В.Винниченко, 9-а

Телефон:

+38 (044) 486-98-90

Email:

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, жіночий сексопатолог, доктор медичних наук, професор, головний науковий співробітник відділу відновної урології  і новітніх технологій  ДУ  „Інститут урології НАМН України”, член Європейської та Міжнародної Асоціації Сексуальної Медицини, Української Асоціації андрологів та сексуальної медицини, член Асоціації акушерів-гінекологів України.

В 1981 році  закінчила з відзнакою Харківський медичний інститут, спеціальність – лікувальна справа.

З 1982 по 1984 роки – клінічна ординатура в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України.
В 1989 році захистила кандидатську дисертацію на тему „Роль хламідійної інфекції у виникненні жіночого беспліддя” під  керівництвом  проф. Л.І.Іванюти, проф. А.В.Руденко.
В 1994 році проходила стажування в Парижі (Франція) в кадрі наукового проекту „Вдосконалення системи   планування  сім’ї в Україні”.

В 1997 році – стипендіат ВООЗ,  стажування в Брюселі (Бельгія) за програмою «Діагностика, лікування та  профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом. Лікування пари».

В 2001 році захистила докторську дисертацію на тему „Запальні захворювання геніталій у дівчат та підлітків  (етіологія, патогенез, прогнозування та лікування)”. Наукові консультанти: проф. І.Б.Вовк, проф. А.В.Руденко.

В 2011 році  рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти та науки України  присвоєно  вчене звання професора за спеціальністю «Акушерство та гінекологія».

З 2001 по 2017 рік  працювала головним науковим співробітником  у відділі сексопатології  та  андрології  ДУ „Інститут урології НАМН України”, а з грудня 2017 року – главний науковий співробітник у  відділі відновної урології та сучасних технологій цього ж інституту.

В 2016 році – переможець конкурса на представлення  кращого клінічного  випадка  на 18 Європейському  Конгресі Сексуальної Медицини (ESSM) , що відбувся в Мадриді. Співавтор 29 доповідей, представленных на міжнародних наукових форумах, в тому числі 23 – на  ESSM та ІSSM.

Автор  329 наукових робіт, в тому числі 307 наукових статей, 6 монографій.

В 2017 році в Манчестері (Великобританія)  Ромащенко-Верпаховською О.В. видано книгу реальних історій «The Rose of  September», видавництво – i2i PUBLISHING.

Висококваліфікований лікар акушер-гінеколог, сексопатолог, володіє методиками складних гінекологічних оперативних методів лікування. Провідний напрямок – урогінекологія,  жіноча сексологія, естетична гінекологія.

Професор Ромащенко О.В. та професор Мельников С.М. приділяють особливу увагу в своїй професійній діяльності профілактиці порушень репродуктивного та сексуального здоров’я жінок будь-якого віку.

Мають власні методики щодо діагностики та лікування порушень репродуктивного здоров’я (безпліддя, невиношування вагітності), сексуальних розладів, підтверджених чисельними патентами на винахід.

Впроваджують і використовують сучасні методологічні підходи в лікуванні запальних захворювань статевих органів та органів сечової системи.

Надання комплексної протизапальної терапії проводиться як амбулаторно, так і в умовах спеціалізованного стаціонару при:

  • запальних захворюваннях зовнішніх та внутрішніх статевих органів;
  • запальних захворюваннях шийки матки (враховуючи ерозію шийки матки та ендоцервіцит);
  • кістах та абсцесах бартолінієвої залози;
  • запаленнях та кістах парауретральних залоз;
  • гострих та хронічних запальних захворюваннях сечовивідної системи в тому числі хронічних рецидивуючих посткоітальних циститів, уретритів;
  • ускладненнях, що пов’язані з хронічними запальними захворюваннями органів малого тазу;
  • гострих та хронічних скенеітах (запаленні парауретральних залоз).

Лікарі Ромащенко О.В. та Мельников С.М. проводять в повному обсязі надання хірургічної допомоги при гінекологічній патології, в тому числі при захворюваннях матки та її придатків, шийки матки, опущенні стінок піхви різного ступеню. Приділяється особлива увага естетичній корекції зовнішніх та внутрішніх геніталій, розроблено власні методики.

Вікова перебудова (пременопауза) умовно (із урахуваням індивідуальних особливостей) співпадає з віком 45 років та триває до менопаузи (угасання функціональної активності яєчників) супроводжується якісними змінами як з боку статевих органів, так і організму в цілому.

У відділі розроблено комплекс методів спрямованих як на ефективну профілактику, так і на своєчасне усунення вікових змін з боку органів статевої та сечової систем, інших органів та систем.

Ефективно усуваються атрофічні зміни з боку піхви, уретри, сечового міхура:

  • сухість з боку піхви та дискомфорт при статевих стосунках;
  • порушення сечовипускання впродовж дня;
  • порушення сечовипускання впродовж ночі;
  • збільшення випадків інфікування органів сечовивідної системи в перименопаузі.

Рання діагностика, профілактика та лікування даних станів із використанням розроблених у відділі методик дозволяє ефективно попередити можливі урогенітальні розлади та досягти стабільного позитивного ефекту при використанні різних підходів у лікуванні, із урахуванням індивідуальних особливостей кожної пацієнтки. Широко впроваджено ефективну методику усунення урогенітальних розладів у жінок в перименопаузі із використанням плазми, збагаченої тромбоцитами (компанії Regin Lab, Швейцарія).

Збереження сексуального здоров’я жінок будь-якого віку – одне із основних напрямків діяльності Ромащенко О.В. та Мельникова С.М..

При діагностиці сексуальних дисфункцій у жінок ефективно використовується метод допплерографія судин зони клітора, парауретральних зони із урахуванням розроблених та клінічно адаптованих власних методик визнанних Європейською Асоціацією сексуальної медицини.

Розроблено методику діагностики типів локалізації парауретральних залоз (жіночої передміхурової залози) та станів, що пов’язані із порушенням їх функціональної активності: скенеіти, кісти парауретральних залоз, аденоми.

У відділенні проводиться:

  • профілактика виникнення сексуальних дисфункцій в дебюті статевих стосунків;
  • відновленні сексуальної гармонії пари в післяпологовому періоді;
  • забезпечення досягнення сексуальної гармонії в парі за умови вибору контрацепції;
  • усуненні сексуальних дисфункцій із урахуванням вікових змін;
  • -збереження сексуальної привабливості та життєвого потенціалу жінок будь-якого віку.

Проводиться відновлення сексуальної функції у жінок будь-якого віку після проведення як консервативного, так і хірургічного лікування.

Проводиться комплексний підхід щодо усунення сексуального болю – вульводінії, вестібулодінії, диспаревнії та вагінізму з встановленням причин і передумов їх виникнення на підставі:

  • принципів міждисціплінарного підходу;
  • використання класичних та сучасних методів діагностики та лікування сексуального болю у жінок різного віку.

малоінвазивні методи лікування урогенітальних та сексуальних розладів у жінок будь-якого віку (PRP-терапія, фетграфтінг, контурна пластика філлерами на основі гіалуронової кислоти, тредліфтінг, ботулінотерапія) адаптовані в практиці роботи спеціалістів.

Використання зазначених методів сприяє досягненню  вульво-вагінального омолодження, покращенню любрикації, а також усуненню атрофічних, навіть, склеротичних змін з боку піхви, урогенітальних розладів, сексуальних дисфункцій в парі.

Проводиться просвітницька робота з сексуальної культури серед дітей, підлітків, батьків, вчителів, подружніх пар.

Створено перелік літературних видань з просвітницької роботи для дітей, підлітків, батьків, вчителів.