EAU22: СКХ

8 Липня 7:37

EAU22: СКХ

Усі аспекти хірургії каменів розглянуті на 8 пленарному засіданні  ЕАУ. Сучасні дослідження цистинурії зосереджені на методах моніторингу активності захворювання, а також на нових медикаментозних методах лікування та дослідженнях генотипу та фенотипу. Це був один із головних висновків професора Анни Буйонс Тур (ES). Майбутнє досліджень — це національне та міжнародне співробітництво, якому сприяють європейські довідкові мережі, такі як eUROGEN або ERKNet. Коментарі професора Буйонс Тур були зроблені в контексті її сучасної лекції про запобігання рецидивам цистинових каменів у дітей.

Четвертий день EAU22 почався з пленарних сесій, присвячених сечовим каменям і рідким біомаркерам. Іншими темами, пов’язаними з СКХ, які розглядалися на сесії 8, були використання інструментів для доступу у дітей, розробка «ідеального» алгоритму для плану спостереження за сечокамяною хворобою та кілька обговорень випадків, які служили для висвітлення різних підходів і різних інструментів.

Потенційно багатообіцяючу нову технологію представив професор Джонатан Харпер (США), спалах хвилі ESWL, який використовує ультразвукові імпульси замість ударних хвиль. Ця нова технологія може дозволити скоротити процедури в офісі. Перші ретельні висновки професора Харпера, засновані на першій серії випробувань на людях і полягали в тому, що подрібнення було ефективним із мінімальними проблемами щодо безпеки та що лікування добре переносилося та було ефективним.

Розібравши деяку плутанину щодо того, що саме означає «віднесено вітром» у контексті одноразових уретероскопів, д-р Томас Тейлі (BE) і д-р Естебан Еміліані (ES) обговорили переваги та недоліки одноразових уретероскопів. З дуже схожими клінічними результатами все зводилося в основному до вартості процедури (яку кожен центр повинен розраховувати для себе) і зручності мати миттєво стерильні та готові до використання уретероскопи. Одноразові моделі є зрілими, легкодоступними та добре підходять для навчання (менш катастрофічними, якщо резидент зламав одну), але багаторазові моделі ще не були списані в центрах великого обсягу та в руках умілих урологів. Комбінації обох типів будуть використовуватися в доступному для огляду майбутньому і обидва спікери погодилися з такою тезою.

 

Детальна інформація:

https://uroweb.org

https://virtual.uroweb.org/resource-centre/EAU22?

Шуляк О.