EAU 50 – Milano2023

11 Березня 7:25

50-річчя EAU завершується історичним конгресом на EAU23

У перший день до EAU23 приєднався ще один конгрес, що працював у його стрімкій послідовності: Офіс історії EAU провів 7-й Міжнародний конгрес з історії урології.

У конгресі взяли участь три (колишні) генеральні секретарі ЕАУ, які модерували та виступали з власними презентаціями. Зокрема, під час ранкової сесії професор П. Уолш (Балтімор, США) розповів зібраній аудиторії історію відкриття ним та професором Донкером нервових пучків навколо простати, що призвело до розробки нервозберігаючої радикальної простатектомії.

Професор Уолш вітав випадковість своєї першої зустрічі з професором Донкером, оскільки він запросив останнього, самотнього незнайомця, приєднатися до нього та його дружини на вечерю, коли Донкер відвідував Сполучені Штати в 1977 році. Через чотири роки професор Донкер запросили професора Уолша відвідати музей вітряків у Лейдені, Нідерланди, але замість цього вони вирішили піти до лабораторії професора Донкера, де він досліджував анатомію мертвонароджених самців.

За кілька годин вони ідентифікували нервові пучки, які зберегали потенцію, і наступного року була розроблена хірургічна техніка. Ви можете прочитати звіт професора Уолша про його відкриття в конгресному виданні European Urology Today.

 Репутація професора Уолша забезпечила дуже велике відвідування сесії з історії онкологічної урології, на якій також були присутні такі експерти, як проф. Рібал, Де ла Розетт і колишній Генеральний секретар професор Пер-Андерс Абрахамссон.

Використання минулого, щоб дивитися в майбутнє

У другій половині дня приваблива тема, представлена професором Пітом Хобеке (Гент, Бельгія), охоплювала (історію) широкий спектр тем, пов’язаних із статтю та сексуальністю. Пацієнти можуть мати різні пріоритети або проблеми зі здоров’ям залежно від їхньої гендерної ідентичності чи сексуальних уподобань.

Голова відділу історії EAU професор Філіп Ван Керреброк (Антверпен, Бельгія) підсумував день широкомасштабною філософською розмовою, яка торкнулася ролі історії та її важливості, навіть на таких подіях, як EAU23, які зосереджені на останніх відкриттях та технології. Дивлячись на нові розробки в охороні здоров’я, такі як штучний інтелект, великі дані чи імплантація чіпів, нерішучість попередніх поколінь приймати технологічні прориви. Наприкінці дня, під час офіційної церемонії відкриття EAU23, святкування восьмимісячного ювілею, які розпочалися з EAU22 в Амстердамі, офіційно завершив професор Чаппл.

https://uroweb.org/education-events/38th-annual-eau-congres

Шуляк.О.