EAU 2022- Онкологія: Рак нирки

5 Липня 7:41

EAU 2022- Онкологія

Проблеми при раку нирки: SRM

 Під головуванням д-ра Альберто Бреда (ES) та проф. Peter Mulders (NL) Пленарне засідання 01: Проблеми при раку нирки розпочалося з презентації доктором Teele Kuusk (Великобританія). Потім були презентації різних підходів до лікування та послідовності дій у даному випадку. Випадок пацієнта та можливі підходи: Пацієнтка — 58-річна жінка африканського походження, яка мала одиничний епізод видимої гематурії. У грудні 2021 р. пацієнтка ненавмисно схудла на 3 кг.

До січня 2022 року у неї діагностували двосторонні пухлини нирок. Вона мала відносно хорошу функцію нирок з рШКФ (розрахункова швидкість клубочкової фільтрації) 61 мл/хв і креатинін сироватки 100 мкмоль/л. Пацієнтка має сестру з нирково-клітинним раком (НКР). Лікар представив комп’ютерну томографію, на якій пухлина лівого нижнього полюса має розмір 7 см і, повністю ендофітна пухлина праворуч становить 3 см. Ураження зліва мало центральний некроз. Шкали PADUA та RENAL показують високу складність.

Професор В. Марстон Лінехан (США) розпочав презентацію підходів своєю заздалегідь записаною лекцією «Коли нам потрібно проводити генетичний скринінг раку нирки?». Він заявив, що тестування рекомендується пацієнтам з такими клінічними ознаками, як ранній початок НКР, двосторонній та/або мультифокальний НКР (BMF) та/або сімейний НКР (FRC) (тобто НКР у родичів до 2-го ступеня) а також як пацієнти з фенотиповими ознаками, такими як відомі прояви FRC…

Детальна інформація:

https://uroweb.org

https://virtual.uroweb.org/resource-centre/EAU22?

Шуляк О.