Чи можна за 30 хвилин визначити тип бактерії в сечі ?

8 Квітня 7:28

 Вчені розробили спеціалізовану платформу, що дозволяє отримати необхідні результати аналізів сечі в найкоротші терміни.

Інфекція сечовивідних шляхів (ІМП) – це одне з найпоширеніших інфекційних захворювань в світі, від якого хоча б раз в житті страждають 50-60% жінок. ІМП часто лікують емпірично в амбулаторних клініках за допомогою антибіотиків широкого спектру дії до мікробіологічного підтвердження інфекції або чутливості до протимікробних препаратів. Надмірне і неправильне використання антибіотиків за допомогою такого емпіричного протимікробної лікування може сприяти зростанню кількості резистентних патогенів. На відміну від емпіричного лікування, антибіотикотерапія може значно поліпшити результати пацієнтів і знизити резистентність до протимікробних препаратів. Клінічне впровадження методів лікування, заснованих на фактичних даних, вимагає швидких діагностичних методів для ідентифікації патогенів (ID) і тестування чутливості до протимікробних препаратів (AST) з мінімальною пробопідготовкою.

Для цього була розроблена платформа на основі мікрофлюідних крапель як для ідентифікації, так і для визначення чутливості до антибіотиків в зразках сечі протягом 30 хвилин. На цій платформі використовуються флуорогенние гібридизаційним зонди для виявлення 16S рРНК з окремих бактеріальних клітин, інкапсульованих в піколітровие краплі. Це дозволяє провести молекулярну ідентифікацію уропатогенних бактерій безпосередньо з сечі всього за 16 хвилин. Більш того, краплинні вимірювання 16S рРНК на окремих бактеріях є сурогатом для AST, скорочуючи час впливу до 10 хвилин для таких антибіотиків, як гентаміцин і ципрофлоксацин. Для тестування зразків сечі були розроблені повністю інтегрований пристрій і робочий процес скринінгу на один з семи унікальних діагностичних результатів, включаючи наявність / відсутність грамнегативнихбактерій, молекулярну ідентифікацію бактерій, таких як Escherichia coli, Enterobacteriaceae і оцінку бактеріальної сприйнятливості до ципрофлоксацину.

Таким чином, в порівняльному клінічному дослідженні за участю 50 зразків дана платформа демонструє відмінні характеристики в порівнянні з клінічними стандартними методами протягом невеликої частини часу. На цьому наголошує її клінічну корисність.

A. M. Kaushik et al., “Droplet-Based Single-Cell Measurements of 16S rRNA Enable Integrated Bacteria Identification and Pheno-Molecular Antimicrobial Susceptibility Testing from Clinical Samples in 30 min,” Adv. Sci., Vol. 8, no. 6, Mar. 2021, doi: 10.1002 / advs.202003419