Трансформація системи охорони здоров’я при нетриманні сечі в країнах  ЄС

10 Листопада 16:40

Трансформація системи охорони здоров’я при нетриманні сечі в країнах  ЄС:

Маніфест з політики реформ

Прихований виклик

Близько 55-60 мільйонів європейців страждають від проблем зі здоров’ям, пов’язаних з нетриманням сечі. Це поширена проблема охорони здоров’я, яка суттєво впливає на пацієнтів та їхніх близьких, національні системи охорони здоров’я, економіку, навколишнє середовище та суспільство. Виснажливі і часто хронічні наслідки проблеми регуляції функції сечового міхура відчуваються незалежно від статі, віку та соціально-економічного походження, і може призвести до серйозного негативного впливу на якість життя людей. Фізичні, психосоціальні та економічні наслідки для пацієнтів та їхньої кар’єри є перешкодою для повноцінної участі в житті суспільства. До супутніх захворювань відносяться такі захворювання, як рак передміхурової залози, сечового міхура та шийки матки, а також їх лікування можуть спричинити проблеми з нетриманням сечі, що значно підвищує захворюваність.

Оптимальний стан здоров’я сечовивідних шляхів має бути реальністю для кожного. Існує багато способів покращити стан здоров’я нетримання сечі шляхом посилення профілактики, покращення догляду, доступу до підтримуючих втручань, включаючи лікування, та створення більш інклюзивного середовища. Набагато більше потрібно зробити, щоб зменшити прямі витрати і навантаження на пацієнтів, їхніх опікунів та суспільства. Ми повинні визнати, що ризик виникнення проблем з нетриманням часто корелює із захворюваннями, які розвиваються або посилюються з віком, і що тягар довготривалого непрофесійного догляду все ще непропорційно лягає на плечі жінок.

 

Ключові питання

Втручання, спрямовані на профілактику, контроль і навіть лікування порушень сечовипускання, наразі не впроваджуються в повному обсязі. Пов’язані з цим витрати на охорону здоров’я, втрата продуктивності та зниження якості життя лягають значним тягарем на л ю д е й , їхніх опікунів, сім’ї та суспільства.

Медичні працівники та неформальні опікуни докладають максимум зусиль в рамках існуючих обмежень різних систем охорони здоров’я, однак, сучасні системи ще не повністю пристосовані для підтримки постійного догляду. Політика і законодавство в Європі та країнах-членах ЄС, як правило, нехтують підтримкою, незважаючи на її поширеність, серйозний характер і наявність рішень.

 

Якщо не вжити заходів для підтримки здоров’я населення континенту, нетримання сечі стане серйозною проблемою охорони здоров’я в Європі, яка посилюватиметься через старіння суспільства. Економічний тягар в європейському регіоні оцінюється в 69,1 млрд євро у 2023 році, а нетримання сечі, за прогнозами, коштуватиме в цілому 320 млрд євро до 2030 року, якщо не буде вжито жодних заходів. Очікується, що з кожним роком ці витрати продовжуватимуть зростати, досягнувши 86,7 млрд євро до 2030 року. Настав час діяти і трансформувати цю занедбану проблему, щоб вирішити виклик здоров’ю континенту, з яким стикається Європа.

 

Ми, підписанти документу “Трансформація континентальної охорони здоров’я ЄС: Маніфест політичної реформи”, закликаємо до конкретних політичних змін, які визнають важливість пацієнто-орієнтованої допомоги при стаціонарному лікуванні. Ми закликаємо європейських та національних політиків до цього:

 

 1. Розробити комплексну стратегію охорони здоров’я при нетриманні сечі в країнах ЄС

Оприлюднити стратегію охорони здоров’я на континенті, орієнтовану на пацієнта, яка сприятиме обміну знаннями та забезпечить основу для дій у державах-членах ЄС. Ця стратегія, заснована на фактичних даних, повинна включати положення про фінансування досліджень та інновацій, зміни в інфраструктурі, а також підтримувати заходи з профілактики, ранньої оцінки, діагностики та лікування. Здоров’я  також має бути повністю інтегроване в інші політики ЄС.

 

 1. Надати людям повний і справедливий доступ до рішень у сфері охорони здоров’я

на континенті

Сприяти створенню ефективних шляхів для забезпечення потреб. Забезпечити широке відшкодування витрат на забезпечення безперервності медичного втручання та підтримуючу допомогу: усі люди, які живуть з нетриманням сечі, повинні мати доступ до оптимальних рішень, які працюють для пацієнтів і систем охорони здоров’я.

Спеціалізовані мережі охорони здоров’я повинні бути доступними за ціною і доступними вчасно, без додаткових витрат для окремих осіб або систем охорони здоров’я.

 

 1. Гарантувати доступ до туалетів
  у громадських та приватних місцях

Вдосконалити міське планування громадської інфраструктури, щоб гарантувати безпечну мережу туалетів: безпечних, гігієнічних, інклюзивних, зручно розташованих і доступних туалетів. Підвищити доступність туалетів, як громадських, так і приватних, щоб дозволити людям управляти своїм здоров’ям під час сечовипускання з гідністю та автономно.

 

 1. Збільшити кількість та доступність кваліфікованих медичних працівників

Розширювати можливості та підтримувати все більшу кількість мультидисциплінарних підготовлених фахівців, які володіють знаннями та навичками для оцінки, діагностики та ефективного лікування проблем нетримання сечі. Це має включати широкий спектр спеціалістів, таких як фізіотерапевти, медсестри, урологи, урогінекологи, працівники соціальної допомоги та психологічної підтримки.

 

 1. Знайти та профінансувати рішення
  для систем охорони здоров’я

Забезпечувати сталий догляд за хворими. Підтримувати перехід систем охорони здоров’я до соціально-екологічно сталої моделі. Визначати пріоритети та фінансувати екологічно та економічно обґрунтовані рішення для пацієнтів, включаючи такі інновації, як екологічно чисті технології прокладок та захисні матеріали на біологічній основі, а також досягнення в галузі утилізації відходів одноразових прокладок.

 

 1. Підтримувати неформальних опікунів

Зменшити тягар догляду шляхом впровадження комплексних систем підтримки для непрофесійних доглядальників. Це має включати інформацію та навчання, психологічну підтримку, тимчасовий догляд та фінансову підтримку, щоб зменшити вплив на їхню роботу, догляд, приватне життя та соціальний захист. Розуміння взаємозв’язків між нетриманням сечі  та суміжними сферами охорони здоров’я.

 1. Розуміння взаємозв’язків між нетриманням сечі і суміжними сферами охорони здоров’я

Підвищувати обізнаність і сприяти цілісному розумінню складних зв’язків між нетриманням сечі та здоровим старінням, вагітністю і пологами, а також такими захворюваннями, як рак, психічне здоров’я, неврологічні проблеми і деякі інші супутні захворювання, такі як ожиріння, з метою адаптації планів лікування до потреб кожної окремої людини.