Сесії UBE 2023

16 Березня 9:15

Сесії UBE покращують урологічну допомогу в різних країнах: у центрі уваги Пакистан і Південна Корея

Сесії Urology Beyond Europe (UBE) розпочалися в Мілані в результаті спільних зусиль між EAU та урологічними товариствами по всьому світу. Ці сесії спрямовані на заохочення та розвиток обміну актуальною інформацією між країнами-учасницями.

Сесія UBE з Пакистанською асоціацією урологічних хірургів (PAUS) була спільною спробою забезпечити нові розробки в навчанні мінімально інвазивній хірургії (MIS) і лікуванні м’язово-інвазивного раку сечового міхура в Пакистані.

У своїй презентації «Навчання MIS: де ми в Пакистані?» д-р Сайєд Саїд Абіді (PK) заявив, що країна з населенням 220 мільйонів наразі посідає 122 місце серед 190 країн у звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я та 154 місце серед 195 країн світу за якістю та доступністю медичних закладів. На даний момент існує 41 навчальна лікарня для навчання під наглядом з урології та 15 центрів лапароскопічної урологічної хірургії. За словами доктора Абіді, Інститут урології та трансплантації Сінда (SIUT) представляє модель охорони здоров’я, спрямовану на покращення урологічної допомоги в країні. Інститут розробив структуровану навчальну програму MIS, де набуття навичок розділено на три послідовні фази.

 Доктор Абіді додав, що навчання SIUT MIS в урології на основі моделювання поділяється на тренажери для верхніх сечових шляхів, наприклад, ендоурологічні симулятори високої точності для PCNL  та уретероскопії тощо, і нижніх сечових шляхів, наприклад, ендо -урологічний низькоточний симулятор для цистоскопії та ТУРП  тощо. Крім того, SIUT також пропонує роботизовані навчання різного рівня. Спільне засідання EAU-PAUSA проходило під головуванням доктора Міхіеля Седелаара (Нідерланди) та професора Матіна Шерифа (Великобританія).

Під час сесії UBE у співпраці з Корейською урологічною асоціацією (KUA) д-р Jae Duck Choi (KR) представив важливі ідеї під час своєї лекції «Поточна роль хірургії метастатичної нирково-клітинної карциноми в епоху імуноонкології». Він заявив, що циторедуктивна нефректомія (ЦН) залишається важливим варіантом лікування у ретельно відібраних пацієнтів із сприятливим або проміжним ризиком RСС. Він додав, що триваючі випробування комбінованої терапії на основі імунотерапії можуть поставити під сумнів переваги хірургічного лікування метастатичного RСС.

Доктор Чой також згадав наступні поточні дослідження, які вивчають переваги неоад’ювантної імунотерапії та ЦН:

Дослідження Cyto-KIK: Багатоцентрове дослідження II фази, що вивчає вплив неоад’ювантної терапії ниволумабом і кабозантинібом з подальшим застосуванням КН і продовження системної терапії.

Випробування PROBE (NCT04510597): У цьому дослідженні оцінюється ЦН з подальшою системною терапією порівняно з системною терапією окремо.

Випробування NORDIC-SUN (NCT03977571): Це випробування оцінює відстрочену комбінацію ЦН і імунотерапію порівняно з імунотерапіею окремо.

Щоб (повторно) переглянути повні сесії UBE, відвідайте EAU On Demand на віртуальній платформі ЕАU

https://eaucongress.uroweb.org/

Шуляк О.В.