Cкринінг в Європейському Союзі 2023

18 Травня 10:05

Обізнаність щодо раку простати та ініціатива щодо скринінгу в Європейському Союзі

Мета

PRAISE-U — це багатонаціональний консорціум, який бачить, що країни-члени ЄС повинні мати можливість пропонувати високоякісні клінічні стандарти, включаючи найсучасніші індивідуальні підходи для досягнення своєчасного виявлення раку простати (РПЗ) у чоловіків, які можуть користь від раннього лікування.

З огляду на це, ми отримаємо інформацію та оцінимо потреби в країнах-членах ЄС (WP2), щоб розробити стратегію та алгоритм діагностики PCa ЄС, які є економічно ефективними та зможуть підвищити обізнаність щодо PCa та його наслідків (WP3). Це буде подальше пілотування в різних регіонах ЄС, враховуючи неоднорідність Європи (WP4), і моніторинг, а також оцінка відповідно до процедури, описаної в Європейських рекомендаціях із забезпечення якості скринінгу та діагностики  ( WP5).

Для реалізації нашого бачення ми об’єднали ключових експертів з різних дисциплін, які представляють понад 10 країн-членів ЄС, включаючи наукові кола, органи охорони здоров’я, медичні товариства та представників пацієнтів. Крім того, EAU з майже 20 000 афілійованими спеціалістами з охорони здоров’я та понад 50 національними товариствами займає унікальну позицію для забезпечення передачі знань між державами-членами та розробки та реалізації національних стратегій скринінгу. Розробивши гнучкий алгоритм для проведення підходу до скринінгу РПЗ, заснованого на оцінці ризику, PRAISE-U прагне вдосконалити класичну універсальну стратегію підвищеного рівня ПСА та прямої систематичної біопсії передміхурової залози шляхом застосування індивідуальної багатоетапної стратифікації ризику. Ми забезпечимо передачу отриманих на основі доказів знань, зокрема балансу користі та шкоди та економічної ефективності стратегій скринінгу, до всіх держав-членів через платформу онлайн-центру знань, доступну для всіх зацікавлених сторін у ЄС та за його межами. Цей обмін знаннями буде ще більше зміцнюватися завдяки відвідуванням сайтів, організованим семінарам, публікаціям на конференціях, доповідям і рекомендаціям.

Скринінг Раннє виявлення ризику – стратифікація Рак простати  

Програма EU4Health (EU4H) – EU4H-1

https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/opportunities/projects-details/43332642/101101217/EU4H

Важливе відео Останнє відео