AUA 2023 – ІСШ

5 Травня 20:56

Застосування Керівних принципів AUA на практиці

Рекомендації щодо лікування інфекції сечовивідних шляхів у літніх пацієнтів.

Енн Е. Степлтон, доктор медичних наук.

1. 88-річна жінка з прогресуючою деменцією та ймовірними рецидивними інфекціями сечовивідних шляхів (ІСШ) вказує на дискомфорт у вульвовагінальній області.

2. 84-річна жінка, яка проживає окремо, з рецидивуючими ІСШ, веде активне статеве життя, скаржиться на біль під час статевого акту, сухість і подразнення піхви.

Як би ви спочатку оцінили цих пацієнтів? Чи потрібно їм перевірятися на ІСШ? Яким має бути лікування?

У недільній сесії  30 квітня 2023 року «Випадки іншої думки: зростаюча проблема резистентності до антибіотиків при інфекціях сечовивідних шляхів у геріатрії» доповідачі Томас Л. Ґріблінг, доктор медичних наук, MPH, FACS, видатний професор урології Д в Університеті ім. Джона П. Вольфа Канзаська медична школа та Камілла П. Вон, доктор медичних наук, директор відділу геріатрії та геронтології медичної школи Університету Еморі, оцінили ці  випадки ІСШ і запропонували свої рекомендації щодо лікування відповідно до настанов AUA.

Для симптоматичних пацієнтів похилого віку з рецидивуючими ІСШ, які не живуть самостійно, «обов’язково потрібно отримати історію хвороби від опікуна», — сказав доктор Ґріблінг. Обидва урологи погодилися, що 88-річна пацієнтка з деменцією не повинна проходити тестування на ІСШ, оскільки ще одна потенційна причина її вагінального дискомфорту була виявлена під час огляду тазу. Пацієнтку зрештою лікували естрогеннами, яке відповідало рекомендаціям AUA: «Жінкам у пери- та постменопаузі з рецидивуючими ІСШ клініцисти повинні рекомендувати вагінальну терапію естрогенами, щоб зменшити ризик майбутніх ІСШ, якщо немає протипоказань до терапії естрогенами». Після цього пацієнтка перестала повідомляти про свої явні симптоми сечовивідних шляхів.

84-річній пацієнтці також призначили вагінальний естроген. Загалом у літніх пацієнтів із рецидивуючими ІСШ «важливо отримати культуру перед початком лікування», — сказала Енн Е. Степлтон, доктор медичних наук, FACP, почесний професор кафедри медицини відділу алергії та інфекційних захворювань Вашингтонського університету, яка модерувала сесію.

Доктор Степлтон також запропонувала  корисні поради щодо лікування літніх пацієнтів із рецидивуючими ІСШ:

Лікуйте на основі симптомів, а також результатів посіву та аналізу сечі

Уникайте лікування безсимптомної бактеріурії

Уникайте контрольних аналізів після лікування

У жінок у пери- та постменопаузі з рецидивуючими ІСШ «вагінальні естрогени є потужним інструментом у лікуванні», додала д-р Степлтон.

Учасники дискусії також підкреслили важливість стратегій профілактики ІСШ у літніх пацієнтів, включаючи достатню гідратацію для сприяння належному споживанню рідини. «Гідратація також дуже важлива для сприяння регулярності функції кишки», — сказав доктор Воган.

AUA,  АУУ

Шуляк О.