2023: Зустріч національних урологічних товариств і PRAISE-U

20 Липня 14:26

2023: Зустріч національних урологічних товариств у Нордвейку   представляє ідеї PRAISE-U з усього світу

 З моменту старту PRAISE-U у Брюсселі цього квітня консорціум наполегливо працював над створенням основи цього амбітного загальноєвропейського проекту раннього виявлення раку простати. Хоча PRAISE-U є трирічним проектом, ці перші кроки потребують припливу даних і досвіду від колег-урологів з усього світу. Таким чином, представники Praise-U відвідали Зустріч національних товариств у Нордвейку, Нідерланди, щоб представити проект та зібрати інформацію для центру знань про рак простати. Щоб розпочати зустріч, професор Монік Рубол представила проект PRAISE-U для національних товариств, представляючи інструмент «Перешкоди для ефективного скринінгу» (B.E.S.T.) у формі цифрового опитування, щоб дозволити представникам зробити внесок у збір даних для перший крок у проекті: процес оцінки потреб.

Професор Рубол та її команда безпосередньо обговорили з членами національних товариств стан скринінгу раку простати в їхніх країнах і визначили ключові потреби, які не були задоволені. Команда підкреслила важливість шести робочих пакетів у рамках проекту: координація проекту, створення центру знань про рак передміхурової залози, розробка моделі скринінгу, проведення пілотних досліджень на місцях, оцінка функціональності та стійкості пілотів, а також комунікація та розповсюдження результатів проекту. Вкрай важливо, щоб проект PRAISE-U отримував внесок на всіх етапах розробки, від збору даних до встановлення потреб і формування пілотних сайтів, щоб належним чином усунути прогалини в знаннях, які зараз присутні в європейських процесах скринінгу. Участь серед членів, які мають ключові дані та реальний досвід у скринінгу раку передміхурової залози, є життєво важливою для успіху PRAISE-U.

На завершення зустрічі команда розповсюдила опитування серед членів національних товариств, метою якого було отримати інформацію про практику та політику в конкретних країнах щодо скринінгу раку простати. Це опитування не тільки дає змогу отримати ключове уявлення про потреби різних країн, але й піднімає ключові запитання щодо того, як слід підходити до пілотних сайтів. Частиною процесу виявлення та вибору пілотних місць був намір задовольнити різноманітні потреби різних регіонів – коли немає належної цифрової інфраструктури для реєстру, наприклад, як можна зв’язатися з пацієнтами, щоб прийти на подальше спостереження . Такі специфічні потреби регіону є важливими факторами для розробки проекту та створення набору даних, який адекватно охоплює потреби в різних демографічних, регіональних та економічних бар’єрах.

Dr Tupikowski представляє PRAISE-U на прес-конференції Польський пілотний сайт

Тим часом пілотний сайт у Польщі починає працювати за підтримки одного з членів консорціуму: Нижньосілезького центру онкології, пульмонології та гематології (DCOPiH). 31 травня 2023 року DCOPiH  провів прес-конференцію, на якій поінформував громадськість про запуск проекту, а невдовзі після цього прес-реліз розповсюдили низка місцевих газет і ЗМІ. Крім того, доктор Кшиштоф Тупіковський, керівник польського пілотного сайту, вів радіомовлення на «Polskie Radio Rodzina».

DCOPiH працюватиме разом з Національним інститутом громадського здоров’я та Національним інститутом гігієни Польщі (NIZP) над впровадженням пілотного дослідження в рамках проекту PRAISE-U. У 2024 році DCOPiH набере приблизно 3500 чоловіків у віці 50-69 років із Нижньої Сілезії, які будуть включені до програми скринінгу. Для підтримки цієї мети лікарня отримала фінансування від ЄС у розмірі майже 1 мільйона євро. Польща є лише одним із п’яти пілотних сайтів для Praise-U, а інші – у сусідній Литві, Ірландії та два в Іспанії.

Пілотні сайти відіграватимуть вирішальну роль у оцінці потреб і звіті про поточний стан Робочого пакету 2 (WP2), який визначає поточний стан раннього виявлення раку простати в Європі. Вони також сприятимуть розробці моделі скринінгу за Робочим пакетом 3 (WP3) і, на цій основі, розроблять місцевий план впровадження, який найкраще відповідає їхнім визначеним потребам.

Польський сайт зосереджений на дослідженні потреб створення програми скринінгу там, де зараз існує незначна інфраструктура.

 

Шуляк О.В.