2023: Зустріч національних урологічних товариств і PRAISE-U

20 Липня 14:26

2023: Зустріч національних урологічних товариств у Нордвейку   представляє ідеї PRAISE-U з усього світу

 З моменту старту PRAISE-U у Брюсселі цього квітня консорціум наполегливо працював над створенням основи цього амбітного загальноєвропейського проекту раннього виявлення раку простати. Хоча PRAISE-U є трирічним проектом, ці перші кроки потребують припливу даних і досвіду від колег-урологів з усього світу. Таким чином, представники Praise-U відвідали Зустріч національних товариств у Нордвейку, Нідерланди, щоб представити проект та зібрати інформацію для центру знань про рак простати. Щоб розпочати зустріч, професор Монік Рубол представила проект PRAISE-U для національних товариств, представляючи інструмент «Перешкоди для ефективного скринінгу» (B.E.S.T.) у формі цифрового опитування, щоб дозволити представникам зробити внесок у збір даних для перший крок у проекті: процес оцінки потреб.

Професор Рубол та її команда безпосередньо обговорили з членами національних товариств стан скринінгу раку простати в їхніх країнах і визначили ключові потреби, які не були задоволені. Команда підкреслила важливість шести робочих пакетів у рамках проекту: координація проекту, створення центру знань про рак передміхурової залози, розробка моделі скринінгу, проведення пілотних досліджень на місцях, оцінка функціональності та стійкості пілотів, а також комунікація та розповсюдження результатів проекту. Вкрай важливо, щоб проект PRAISE-U отримував внесок на всіх етапах розробки, від збору даних до встановлення потреб і формування пілотних сайтів, щоб належним чином усунути прогалини в знаннях, які зараз присутні в європейських процесах скринінгу. Участь серед членів, які мають ключові дані та реальний досвід у скринінгу раку передміхурової залози, є життєво важливою для успіху PRAISE-U.

На завершення зустрічі команда розповсюдила опитування серед членів національних товариств, метою якого було отримати інформацію про практику та політику в конкретних країнах щодо скринінгу раку простати. Це опитування не тільки дає змогу отримати ключове уявлення про потреби різних країн, але й піднімає ключові запитання щодо того, як слід підходити до пілотних сайтів. Частиною процесу виявлення та вибору пілотних місць був намір задовольнити різноманітні потреби різних регіонів – коли немає належної цифрової інфраструктури для реєстру, наприклад, як можна зв’язатися з пацієнтами, щоб прийти на подальше спостереження . Такі специфічні потреби регіону є важливими факторами для розробки проекту та створення набору даних, який адекватно охоплює потреби в різних демографічних, регіональних та економічних бар’єрах.

Dr Tupikowski представляє PRAISE-U на прес-конференції Польський пілотний сайт

Тим часом пілотний сайт у Польщі починає працювати за підтримки одного з членів консорціуму: Нижньосілезького центру онкології, пульмонології та гематології (DCOPiH). 31 травня 2023 року DCOPiH  провів прес-конференцію, на якій поінформував громадськість про запуск проекту, а невдовзі після цього прес-реліз розповсюдили низка місцевих газет і ЗМІ. Крім того, доктор Кшиштоф Тупіковський, керівник польського пілотного сайту, вів радіомовлення на «Polskie Radio Rodzina».

DCOPiH працюватиме разом з Національним інститутом громадського здоров’я та Національним інститутом гігієни Польщі (NIZP) над впровадженням пілотного дослідження в рамках проекту PRAISE-U. У 2024 році DCOPiH набере приблизно 3500 чоловіків у віці 50-69 років із Нижньої Сілезії, які будуть включені до програми скринінгу. Для підтримки цієї мети лікарня отримала фінансування від ЄС у розмірі майже 1 мільйона євро. Польща є лише одним із п’яти пілотних сайтів для Praise-U, а інші – у сусідній Литві, Ірландії та два в Іспанії.

Пілотні сайти відіграватимуть вирішальну роль у оцінці потреб і звіті про поточний стан Робочого пакету 2 (WP2), який визначає поточний стан раннього виявлення раку простати в Європі. Вони також сприятимуть розробці моделі скринінгу за Робочим пакетом 3 (WP3) і, на цій основі, розроблять місцевий план впровадження, який найкраще відповідає їхнім визначеним потребам.

Польський сайт зосереджений на дослідженні потреб створення програми скринінгу там, де зараз існує незначна інфраструктура.

 

Шуляк О.В.

Важливе відео Останнє відео