106 років від дня народження Олександра Олексійовича Шалімова

29 Січня 16:56

20 січня 2024 року відзначається 106-та річниця від дня народження видатного хірурга зі світовим ім’ям, науковця, вчителя – Олександра Олексійовича Шалімова.

За своє життя Олександр Олексійович провів близько 40 000 операцій, за його авторством опубліковано понад 830 наукових праць та отримано 112 патентів на винаходи, він обраний до Академії медичних наук України та Нью-Йоркської академії наук.

Олександр Олексійович Шалімов провів першу вдалу пересадку підшлункової залози хворому на цукровий діабет, розробив і впровадив нові методи операцій при онкологічних захворюваннях, захворюваннях органів травлення, судин, серця. За його монографіями навчалось і сьогодні навчається молоде покоління хірургів.

Однак, працею його життя беззаперечно став заснований ним Київський інститут клінічної та експериментальної хірургії, який за роки свого існування трансформувався у Національний науковий центр хірургії та трансплантології НАМН України, та з честю носить ім’я свого засновника й першого директора академіка Олександра Шалімова.

Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»

https://www.surgery.org.ua/News/Details/551d86ee-6b7e-4b97-9620-dd5c5f1f5b56?title=106-RokivVidDatiNarodzhenniaOleksandraOleksiiovichaShalimova