Мельников Сергій Миколайович

Доктор медичних наук, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, жіночий сексопатолог
Головний науковий співробітник  відділу  відновної урології та  новітніх технологій 

ДУ „Інститут урології НАМН України”

Україна, Київ, вул. В.Винниченко, 9-а

тел.: (044) 486-98-90

e-mail: melnikovsn@ukr.net

Лікар акушер-гінеколог вищої категорії, жіночий сексопатолог, доктор медичних наук, головний науковий співробітник відділу відновної урології  і новітніх технологій  ДУ  „Інститут урології НАМН України”, член Європейської Асоціації Сексуальної Медицини, Української Асоціації андрологів та сексуальної медицини, член Асоціації акушерів-гінекологів України.

У 1984 році закінчив Київський медичний інститут ім. О.О.Богомольця спеціальність - лікувальна справа, в 1991 році – клінічну ординатуру при кафедрі акушерства та гінекології №3 Київського медичного інституту ім. акад. О.О.Богомольця. З 1991 року – асистент, а з 2003  – доцент цієї ж кафедри.

У 1996 році захистив кандидатську дисертацію на тему „Особливості перебігу вагітності та пологів, стану плоду та новонародженного у жінок з хірургічною корекцією істміко-цервікальної недостатності” під  керівництвом  проф. В.Я. Голоти.

В 2004 році перейшов працювати старшим науковим співробітником відділу сексопатології та андрології ДУ „Інституту урології НАМН України”, а з 2017 року - головний науковий співробітник відділу відновної урології та новітніх технологій цього ж інституту.

В 2012 році захистив докторську дисертацію на тему „Діагностика, лікування та профілактика сексуальних дисфункцій у жінок різних вікових груп” (науковий консультант  проф. О.В. Ромащенко).

Сергій Миколайович – висикокваліфікований лікар акушер-гінеколог, сексопатолог, володіє методиками складних гінекологічних оперативних методів лікування. Має 202 наукові роботи, в тому числі 184 наукових статей, 4 монографій. Співавтор 27 доповідей, представленных на міжнародних наукових форумах, в тому числі 23 – на  ESSM та ІSSM.

 

Професор Мельников С.М разом з професором Ромащенко О.В. приділяють особливу увагу в своїй професійній діяльності профілактиці порушень репродуктивного та сексуального здоров’я жінок будь-якого віку.

Мають власні методики щодо діагностики та лікування порушень репродуктивного здоров’я (безпліддя, невиношування вагітності), сексуальних розладів, підтверджених чисельними патентами на винахід.

Впроваджують і використовують сучасні методологічні підходи в лікуванні запальних захворювань статевих органів та органів сечової системи.

Надання комплексної протизапальної терапії проводиться як амбулаторно, так і в умовах спеціалізованного стаціонару при:

- запальних захворюваннях зовнішніх та внутрішніх статевих органів,

- запальних захворюваннях шийки матки (враховуючи ерозію шийки матки та ендоцервіцит),

- кістах та абсцесах бартолінієвої залози,

- запаленнях та кістах парауретральних залоз,

- гострих та хронічних запальних захворюваннях сечовивідної системи в тому числі хронічних рецидивуючих посткоітальних циститів, уретритів,

- ускладненнях, що пов’язані з хронічними запальними захворюваннями органів малого тазу,

- гострих та хронічних скенеітах (запаленні парауретральних залоз).

Лікарі Ромащенко О.В. та Мельников С.М. проводять в повному обсязі надання хірургічної допомоги при гінекологічній патології, в тому числі при захворюваннях матки та її придатків, шийки матки, опущенні стінок піхви різного ступеню. Приділяється особлива увага естетичній корекції зовнішніх та внутрішніх геніталій, розроблено власні методики.

Вікова перебудова (пременопауза) умовно (із урахуваням індивідуальних особливостей) співпадає з віком 45 років та триває до менопаузи (угасання функціональної активності яєчників) супроводжується якісними змінами як з боку статевих органів, так і організму в цілому.

У відділі розроблено комплекс методів спрямованих як на ефективну профілактику, так і на своєчасне усунення вікових змін з боку органів статевої та сечової систем, інших органів та систем.

Ефективно усуваються атрофічні зміни з боку піхви, уретри, сечового міхура:

- сухість з боку піхви та дискомфорт при статевих стосунках;

- порушення сечовипускання впродовж дня;

- порушення сечовипускання впродовж ночі;

- збільшення випадків інфікування органів сечовивідної системи в перименопаузі.

Рання діагностика, профілактика та лікування даних станів із використанням розроблених у відділі методик дозволяє ефективно попередити можливі урогенітальні розлади та досягти стабільного позитивного ефекту при використанні різних підходів у лікуванні, із урахуванням індивідуальних особливостей кожної пацієнтки. Широко впроваджено ефективну методику усунення урогенітальних розладів у жінок в перименопаузі із використанням плазми, збагаченої тромбоцитами (компанії Regin Lab, Швейцарія).

Збереження сексуального здоров’я жінок будь-якого віку – одне із основних напрямків діяльності Ромащенко О.В. та Мельникова С.М..

При діагностиці сексуальних дисфункцій у жінок ефективно використовується метод допплерографія судин зони клітора, парауретральних зони із урахуванням розроблених та клінічно адаптованих власних методик визнанних Європейською Асоціацією сексуальної медицини.

Розроблено методику діагностики типів локалізації парауретральних залоз (жіночої передміхурової залози) та станів, що пов’язані із порушенням їх функціональної активності: скенеіти, кісти парауретральних залоз, аденоми.

У відділенні проводиться:

- профілактика виникнення сексуальних дисфункцій в дебюті статевих стосунків;

- відновленні сексуальної гармонії пари в післяпологовому періоді;

- забезпечення досягнення сексуальної гармонії в парі за умови вибору контрацепції;

- усуненні сексуальних дисфункцій із урахуванням вікових змін;

- збереження сексуальної привабливості та життєвого потенціалу жінок будь-якого віку.

Проводиться відновлення сексуальної функції у жінок будь-якого віку після проведення як консервативного, так і хірургічного лікування.

Проводиться комплексний підхід щодо усунення сексуального болю – вульводінії, вестібулодінії, диспаревнії та вагінізму з встановленням причин і передумов їх виникнення на підставі:

- принципів міждисціплінарного підходу;

- використання класичних та сучасних методів діагностики та лікування сексуального болю у жінок різного віку.

малоінвазивні методи лікування урогенітальних та сексуальних розладів у жінок будь-якого віку (PRP-терапія, фетграфтінг, контурна пластика філлерами на основі гіалуронової кислоти, тредліфтінг, ботулінотерапія) адаптовані в практиці роботи спеціалістів. Використання зазначених методів сприяє досягненню  вульво-вагінального омолодження, покращенню любрикації, а також усуненню атрофічних, навіть, склеротичних змін з боку піхви, урогенітальних розладів, сексуальних дисфункцій в парі.

Проводиться просвітницька робота з сексуальної культури серед дітей, підлітків, батьків, вчителів, подружніх пар.

Створено перелік літературних видань з просвітницької роботи для дітей, підлітків, батьків, вчителів.